Pierwszym objawem rozszerzonych naczynek jest rumień, który z biegiem czasu utrwala się. Co w konsekwencji prowadzi do powstania trwałe rozszerzonych naczynek krwionośnych, które są widoczne przez naskórek.

Bezinwazyjna mikrochirurgia do nieinwazyjnych i bezpiecznych zabiegów zamykania naczynek krwionośnych, usuwania włókniaków, plam de Morgana i wielu innych nieprawidłowości skórnych.
Zabiegi trwają krótko ok. 2-5 sekund i nie wymagają stosowania znieczulania. Metoda ta jest skuteczna, szybka i precyzyjna. Intensywność zabiegów jest kontrolowana. Metoda ta jest skuteczna w przypadku zabiegów na mniejsze nieprawidłowości skóry – efekty są szybkie, a zabiegi precyzyjne.
Technologia ta pozwala wykonać zabiegi w sposób absolutnie nieinwazyjny – bez nakłuwania skóry, elektorda  jedynie dotyka powierzchni skóry.

Lamprobe wykorzystuje technologię fal radiowych i działa na zasadzie przyciągania płynów przez ciepło generowane przez elektrody igłowe.
Zabiegi polegają na precyzyjnym przyłożeniu elektrody do miejsca zabiegowego. Następuje  efekt elektrokoagulacji (np. naczynka) i „elektro-osuszenia” nieregularności skóry (np. ropne krostki trądzikowe) –  płyny w tkance ulegają osuszeniu.
Istotną zaletą wyróżniającą Lamprobe od innych urządzeń jest fakt,  że igły  nie stają się gorące, tak więc nie dochodzi do poparzenia skóry. Lamprobe można stosować w połączeniu ze standardowymi zabiegami kosmetycznymi. Lamprobe stosujemy po zabiegu i tylko na oczyszczoną skórę, może być również stosowany po mikrodermabrazji, wówczas także lepiej widoczne są nieprawidłowości skóry .