Celem intensywnego zabiegu witaminowego na skórę jest uzupełnienie w niej niedoboru witamin. Zależnie od potrzeb skóry dobieramy skład ampułki z witaminami, którą będziemy wtłaczać w skórę za pomocą sono i jonoforezy.

W pierwszym etapie zabiegu za pomocą sonoforezy wtłaczamy najaktywniejsze witaminy A w postaci retinolu oraz witaminę C . W drugim etapie wykorzystujemy jonoforezę do wtłaczania preparatów kojących, nawilżających i wzmacniających skórę takich jak Colostrum bogate w substancje przyspieszające regeneracje tkanek, przeciwzapalne i czynniki wzrostu oraz gel AVST z witaminą E , B5 i beta karotenem. Stosowana do jonoforezy maska algowa dodatkowo koi i nawilża skórę.

Wykorzystywane w zabiegu sono i jonoforeza zwiększają przenikanie aktywnych składników wgłąb skóry oraz stymulują odnowę komórkową, poprawiają krążenie i dotlenienie komórek , działają przeciwzapalnie.

Niedobory witamin w skórze mają wpływ na szybkość jej starzenia się, zdolności regeneracyjne oraz prawidłowe funkcjonowanie skóry. Ze względu na szkodliwe czynniki środowiska praktycznie każda skóra dojrzała nawet bez widocznych zmian chorobowych wymaga uzupełniania witamin z zewnątrz.

Efekty:
– zabieg wspomaga leczenie atopii i egzem
– poprawia stan skór z trądzikiem różowatym ,uszczelnia naczynia
– zmniejsza łojotok, przyspiesza leczenie skóry trądzikowej
– redukcja zmarszczek, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu
– głęboko nawilża, nawadnia skórę

Skuteczność zabiegu witaminowego na skórę gwarantuje wysoka jakość i stężenie witamin w kosmetykach Environ. Szwajcarski Instytut Witamin rokrocznie bada i zatwierdza ich skład. Zastosowanie aparatury Ionzyme do wprowadzania witamin daje możliwość uzyskania znacznie szybszych efektów niż przy użyciu tradycyjnej aparatury stosowanej w kosmetyce.