Green Peel

To głęboka, ziołowa kuracja złuszczająca. Mieszanka ziołowa stosowana do tego zabiegu nie zawiera dodatków chemicznych ani innych syntetycznych cząsteczek trących.
Podczas specjalnego masażu wykonywanego podczas tego zabiegu dochodzi do lekkiego starcia wierzchnich warstw naskórka dzięki mikrocząsteczkom zawartym w ziołach. Zabieg ten stymuluje regeneracje naskórka i górnych warstw skóry właściwej.
Po zabiegu odczuwalne jest pieczenie. Trzeciego, czwartego dnia widoczne jest łuszczenie się skóry. Wówczas należy wykonać zabieg uzupełniający, podczas którego wykonywany jest masaż mający na celu usunięcie resztek naskórka i dostarczenie substancji odżywczych.
Ważna jest pielęgnacja domowa skóry po takim peelingu, gdyż w dniu najsilniejszego łuszczenia należy nakładać na skórę specjalny krem, który po 20 minutach delikatnie usuwamy.
Po całkowitym wygojeniu się skóry wymagane jest używanie preparatów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym przez przynajmniej 4 tygodnie.
Właśnie dlatego dobrym momentem na wykonanie tego peelingu jest okres wczesnowiosenny, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest jeszcze takie mocne.