Mezoterapia

To metoda polegająca na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej lub odżywczej bezpośrednio w miejsca wymagające interwencji.
Jest to metoda stosowana dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów.

Wskazania do mezoterapii:
· zwiotczenie skóry
· profilaktyka przeciwzmarszczkowa
· cellulit (uda, brzuch, pośladki)
· rozstępy

Zalety mezoterapii:
· metoda naturalna, niechirurgiczna,
· roztwory leków, które są podawane powodują zablokowanie komórkowych sygnałów przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii,
· długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry,
· metoda znana i stosowana w Europie od wielu lat.

Częstotliwość zabiegów:
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.

Przygotowanie do mezoterapii:
· tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo),
· 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę,
· bezpośrednio przed zabiegiem (1-2 godziny) skórę poddawaną zabiegowi można posmarować kremem o działaniu znieczulającym (np. EMLA) – należy ustalić to indywidualnie w trakcie konsultacji;

Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów:
· rumień, obrzęk – występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
· bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
· siniaki, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny);

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.

Przeciwwskazania do mezoterapii:
· alergia
· ciąża, okres karmienia piersią
· cukrzyca (niewyrównana)
· stany zapalne na skórze, opryszczka
· skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
· choroba nowotworowa
· stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Mezoterapia w odmładzaniu skóry:
Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Embryoblasty

To swoiste wyciągi komórkowe przeznaczone do rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu.
Działanie ich polega na stymulowaniu prawidłowych funkcji regeneracyjnych skóry oraz na pobudzaniu fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Embryoblasty zawierają całą gamę naturalnych substancji biologicznych niezbędnych do wzrostu komórkowego: witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy nukleinowe oraz stymulujące czynniki wzrostu. Embryoblasty zapewniają prawdziwą odnowę tkanki skórnej, gdyż ich formuła została tak stworzona, by wspomagać różne reakcje biochemiczne związane z powstawaniem architektury skóry.

AcHyal

Sól sodowa kwasu hialuronowego, stężenie 1%.Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem wypełniającym przestrzeń międzykomórkową skóry. Posiada właściwości higroskopijne, zatrzymuje wodę, dzięki temu wygładza powierzchowne zmarszczki i zwiększa napięcie skóry oraz umożliwia korekcję owalu twarzy.

NCTF HA

Gama NCTF® rewitalizuje i nawilża zmęczoną, wiotką skórę, wygładza zmarszczki oraz przywraca gęstość skórze dojrzałej. Regeneruje również uszkodzenia skóry i przyspiesza regenerację komórkową, poprawia jej koloryt. Kwas hialuronowy przyczynia się do powstania nowych naczyń krwionośnych.
Dzięki dobremu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, zdrowsza, jaśniejsza. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami, przywraca równowagę jonową, zwiększa jej gęstość właściwej, przywraca sprężystość komórek.

Mesolis – pierwsze źródło młodości

Mesolis  zapewnia skuteczny sposób walki z efektami zmniejszonego poziomu kwasu hialuronowego, jednego z kluczowych składników skóry właściwej. Sprzyja wymianie międzykomórkowej i większej elastyczności skóry podczas tworzenia skóry właściwej.Zlikwiduje powierzchniowe mikrozmarszczki i wrażenie „pogniecionej skóry”. Mesolis czyni możliwym sprostanie oczekiwaniom pacjentów w zakresie nawilżenia i odmłodzenia zarówno skóry właściwej twarzy jak i ciała.


Mezoterapia w leczeniu cellulitu:
Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę 20%, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Stosowanie kofeiny pozwala na uzyskanie efektu lipolitycznego bez ogólnoustrojowej reakcji towarzyszącej.

Kofeinę może wspomagać wyciąg z karczocha. Wpływa on na metabolizm glukozy i lipidów. Hamuje syntezę cholesterolu i zwiększa jego przemianę do kwasów żółciowych. W wyniku tego procesu następuje obniżenie poziomu wolnego cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Nostrzyk żółty i rutyna pobudzają metabolizm tłuszczów. Ich skojarzone działanie polega na ograniczaniu powstawania obrzęków. Wzmacniają odporność i szczelność kapilar. Znajdują zastosowanie w terapii cellulitu w celu usprawnienia mikrokrążenia i odpływu limfy.

Conjonctyl

Krzem zawarty w preparacie wpływa na regenerację tkanki łącznej. Stymuluje regenerację komórek naskórka i skóry właściwej, zapobiega degradacji elastyny, kolagenu. Z wiekiem zawartość krzemu w tkance łącznej maleje jak również możliwości jego przyswajania z przewodu pokarmowego.
Wskazania: zmarszczki, cellulit, rozstępy skórne, trądzik i blizny. Przeciwwskazania: uczulenie na salicylany.

Cytocare

CytoCare spłyca nawet głębsze zmarszczki, nawadnia skórę, utrzymuje bilogiczną równowagę skóry.Biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry. Widocznie lepsza kondycja skóry, wyjątkowo promienna i elastyczna. Powraca naturalnie młody wygląd.

Haircare

HairCare łączy w sobie ożywiające, odżywcze i stymulujące składniki wymagane, by poprawić strukturę włosów, regulować wydzielanie sebum, stymulować wzrost oraz spowolnić wypadanie włosów. Zapobiega nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy. Włosy pełne blasku, mocne i ożywione.

Stretchcare

ScretchCare poprawia napięcie powierzchniowe skóry, szczególnie po zabiegu modelującym, liposukcji oraz przy opadaniu skóry w wyniku starzenia.Skóra jest lepiej napięta i wzmocniona. Rysy twarzy się wyostrzają, owal twarzy idealnie wyrzeźbiony i wyrazisty. Skóra jest gładsza, lepiej napięta, wzmocniona, „podniesiona”. Twarz odzyskuje poprzednie napięcie i elastyczność. Efekty rozciągnięcia w znacznym stopniu zostają złagodzone, a pigmentacja zdecydowanie mniej wyraźna. Efekt rozjaśnienia skóry.