Ściąganie hybrydy

Aby ściągnąć hybrydę przygotuj:

 • Pilniczek lub blok polerski (gradacja najlepiej 180/240)
 • Aceton lub zmywacz do paznokci z acetonem
 • Waciki
 • Folia spożywcza aluminiowa
 • Drewniany patyczek lub metalowe kopytko
 • Odżywka do paznokci

Jeśli są przygotowane wyżej wymienione przedmioty, możesz przystąpić do ściągnięcia lakieru
hybrydowego w następujących krokach:

 1. W pierwszym kroku należy spiłować Top, czyli wierzchnią warstwę zabezpieczającą. W tym celu użyj pilnika i dokładnie zmatow całą powierzchnię paznokci. Jest to istotne, aby później ładnie odchodziła hybryda. Poprzez zrobione zarysowania, łatwiej wnika aceton.
 2. Potnij waciki na kwadraty, tak aby były one mniej więcej wielkości płytki paznokcia. Jest to istotne, ponieważ w obecnej chwili skóra dłoni jest mocno podrażniona środkami do  dezynfekcji, przez co aceton powinien mieć z nią jak najmniejszy kontakt. Tak przygotowane waciki nasącz zmywaczem lub acetonem tak aby były mokre, przyłóż do paznokcia i owiń szczelnie folią, tak aby utrzymała się ona na palcach. Utrzymuj całość około 10-15min. Po 5 min możesz sprawdzić na pierwszym paznokciu czy lakier zaczyna się złuszczać. Jeśli tak, możesz zacząć zdrapywać kopytkiem lakier, jeśli nie- musisz jeszcze chwilę zaczekać owijając ponownie paznokieć.
 3. Pamiętaj aby zdrapywać lakieru na siłę, pod wpływem acetonu powinien on sam odchodzić od paznokci. Jeśli lakier miejscami nadal się trzyma, nie ściągaj o go na siłę, możesz dopiłować resztki delikatnie używając pilnika lub polerki do paznokci. Nie używaj dużego nacisku na pilnik, staraj się to robić delikatnie, ponieważ łatwo jest przepiłować i uszkodzić płytkę.
 4. Po ściągnięciu pamiętaj aby zabezpieczyć paznokieć odżywką, dzięki czemu paznokcie nie powinny się łamać.
 5. Gotowe! Świetnie się spisałaś!

Ściąganie żelu:

W przypadku żelu sytuacja jest bardziej skomplikowana. Ściągania możesz dokonać tylko i wyłącznie spiłowując lakier pilnikiem. W tym celu staraj się spiłować cały kolor i jak najwięcej podpowietrzeń które mogły się pojawić. Jeśli takich nie ma, spiłuj sam lakier po czym skróć (również pilnikiem) i zabezpiecz paznokieć odżywką. Odrosty nie będą na tyle widoczne, a pozostawienie warstwy żelu pozwoli utrzymać paznokcie w dobrym stanie.
Nie próbuj sciągać żelu acetonem, ponieważ nie uda się tego zrobić, a jedynie może odparzyć płytkę.

Pamiętaj, aby nie robić niczego na siłę. Zawsze możesz włączyć dostępne filmiki instruktażowe na YT w celu dokładnego obejrzenia każdego kroku. Najważniejsze jest aby nie przetrzymać acetonu na skórze oraz nie przedłużać czasu utrzymywania go ponad 20 min, gdyż może uszkodzić plytkę.